Zabezpieczenia antykorozyjne i malowanie konstrukcji stalowych

Zabezpieczenie stali przed agresją chemiczną środowiska, pozwala na zapewnienie odpowiedniej ochrony na lata. Świadczymy usługi kompleksowej ochrony stali:

  • ocena techniczna dotychczasowej powłoki;
  • przygotowanie podłoża
  • oczyszczenie powierzchni wg PN-ISO 8501-1 (St1 – St3; Sa1 – Sa3);
  • odpylenie/odtłuszczenie;
  • malowanie przy użyciu wysokowydajnych pomp hydrodynamicznych lub malowanie tradycyjne.

Zabezpieczenia antykorozyjne wykonujemy w oparciu o istniejące i sprawdzone technologie producentów profesjonalnej chemii przemysłowej. Pracujemy z wykorzystaniem technik alpinistycznych i podnośników.

Skuteczne zabezpieczenia antykorozyjne

Wszystkie konstrukcje stalowe w rezultacie kontaktu z czynnikami środowiskowymi prędzej czy później będą narażone na korozję. Jeżeli odpowiednio się ich nie zabezpieczy, po kilku latach mogą ulec zniszczeniu. Z czasem naruszona zostanie ich stabilność i zaczną stwarzać zagrożenie dla znajdujących się w pobliżu osób. Ponadto stracą walory estetyczne.
Oferujemy kompleksowe zabezpieczenia antykorozyjne w Łodzi i we Wrocławiu. Z naszych usług korzystają osoby prywatne, gminy, właściciele firm oraz instytucje. Ochrona, którą proponujemy daje pełną gwarancję bezpieczeństwa. Używamy systemów malarskich zgodnych z aktualnie obowiązującymi normami. Spełniają one wszystkie zalecenia związane z ochroną środowiska.

Czytaj więcej

Zasady zabezpieczania konstrukcji stalowych określa norma ISO 12944. Wymienia ona główne przyczyny powstawania korozji. Na liście znalazły się następujące czynniki: atmosferyczne, termiczne, chemiczne oraz mechaniczne. Obecnie najskuteczniejszym sposobem ochrony obiektów przed ich działaniem jest nanoszenie specjalistycznych powłok gruntowych i powierzchniowych. Dobór odpowiednich preparatów ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o efektywność tego rozwiązania. Posiadamy bogate doświadczenie w malowaniu konstrukcji stalowych we Wrocławiu, Łodzi i innych regionach, więc możemy z pełnym przekonaniem doradzać naszym klientom w wyborze optymalnych systemów malarskich do konkretnych warunków.

Malowanie konstrukcji stalowych w trudnych warunkach

Używanie podnośników, a tam gdzie okażą się niewystarczające, stosowanie technik alpinistycznych pozwala nam dotrzeć w dowolne miejsce. Podczas prac na wysokościach korzystamy z nowoczesnych, markowych zabezpieczeń, dzięki czemu ryzyko wypadku ograniczamy do minimum.

W zakładce Galeria zamieściliśmy zdjęcia przedstawiające rezultaty naszych prac. Można również obejrzeć filmik szczegółowo pokazujący, jak wygląda proces zabezpieczania obiektów przed rdzą w wykonaniu naszych pracowników.

Aby malowanie konstrukcji stalowych we Wrocławiu czy dowolnym innym miejscu przebiegało bez zakłóceń, należy zastosować farby o wystarczającym poziomie przyczepności, a przy tym odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne.
Pracę zaczynamy od nałożenia podkładu – dzięki temu wilgoć nie dostanie się do konstrukcji i łatwiej będzie nałożyć warstwę wierzchnią. Kolejna powłoka zabezpiecza obiekt przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem wysokich temperatur. Niezależnie od tego, czy wykonujemy zabezpieczenia antykorozyjne w Łodzi czy Wrocławiu, stosujemy zarówno podkład, jak i farby nawierzchniowe. Pozwala nam to uzyskać pożądany stopień ochrony.
Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych produktów, które możemy wykorzystać do malowania konstrukcji stalowych w Łodzi i Wrocławiu. Niektóre są farbami z rodzaju 3 w 1, to znaczy pełnią funkcję gruntu, podkładu oraz emalii. Inne można nakładać bezpośrednio na obszary pokryte rdzą.

Maksymalne korzyści dla klienta

Wiemy, jak istotny jest czas naszych zleceniodawców, dlatego usługi wykonujemy szybko i solidnie. W przypadku gdy nie ma pewności, jaki typ farby znajduje się na obiekcie, przeprowadzamy malowanie na próbę. Pamiętamy również, że malowanie konstrukcji stalowych w Łodzi i Wrocławiu lub w jakimkolwiek innym miejscu należy wykonywać w odpowiednich warunkach pogodowych. Wilgotność powietrza nie powinna być większa niż 80%, a optymalna temperatura to przedział od 10°C do 30°C.

Usługę zabezpieczania antykorozyjnego we Wrocławiu i Łodzi za każdym razem wyceniamy indywidualnie. Ostateczny koszt zależy od miejsca, wielkości konstrukcji, zastosowanego produktu i stopnia złożoności całego procesu. Przy większych zamówieniach przewidujemy możliwość negocjacji ceny.

W przypadku jakichkolwiek uwag bądź pytań związanych z malowaniem oraz wykonywaniem zabezpieczeń antykorozyjnych we Wrocławiu i Łodzi, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Udzielimy wyczerpujących informacji i zaproponujemy najbliższy możliwy termin realizacji zlecenia.